یکتافلز yektafelez
یکتافلز

خرید، فروش، تولید و توزیع آهن آلات

تمام آنچه که باید درباره ساندویچ پانل ها(پنل) بدانیم

دسته بندی شده درمقالات

شاید برای اولین بار که اسم ساندویچ پانل یا پنل را می شنوید تصویر ذهنیتان شما را به سمت ساندویچ که یک نوع غذا می باشد ببرد، در اصل باید اذعان کرد که ساندویچ پانل به این خاطر نام گذاری شده است که دقیقا مانند ساندویچ دو لایه محافظ و یه لایه میانی دارد که شامل عایق های گوناگونی مانند، پلی اروتان(یورتان)، پشم سنگ، پشم شیشه و پلی استایرن می باشد. جنس لایه روکش از آلومینیوم، الوزینک و یا ورق گالوانیزه می باشد و از انواع این پنل ها، پنل سقفی، دیواری و سردخانه ای می توان نام برد. 

کاربرد ساندویچ پانل

از ساندویچ پنل می توان در ساخت انواع سردخانه ها و صنایع برودتی ودفاتر کارگاهی درمانگاه صحرایی، سرویس بهداشتی، نمازخانه و محیط آموزشی، تعمیرگاه سیار، پست نگهبانی، ویلاهای یک ودوطبقه  واحدهای امدادی در زمانهای بحرانی مانند زلزله ساخت انواع سوله، دیوار وسقف سالن های تولید،ساختمان های اداری وهتل ها، کانکس، کانتیرها و غیره استفاده کرد.

طرح ونمای ساندویچ پانل

ساندویچ پانل دیواری به صورت دو طرف صاف و آجدار تولید می گردد، دلیل وجود آج های کوتاه بر روی سطح صاف پانل های دیواری این است که در مقابل فشار وارده تحمل آن را بالا می برد. همچنین پانل های سقفی به صورت شادولاین با طرح ذوزنقه ای تولید می گردد. استفاده از طرح شادولاین در پانل سقفی به دلیل آب بندی در مقابل برف و باران کی باشد که به هیچ عنوان نفوذ نکند و اما در رابطه با گام های ذوزنقه ای باید عنوان کرد هر چقدر تعداد گام ها بیشتر باشد مقاومت آن را در مقابل فشار بار بالاتر می برد به زبان ساده می توان بیان نمود اگر ورق نبشی شده راخواسته باشیم خم نماییم بسیار سخت است اما اگر آن ورق نبشی را صاف نمایید بعد تلاش برای خم کردن آن انجام دهید خواهید دید به راحتی خم می شود باید توجه داشته باشید این کارخانه ساندویج پانل سقفی خود را با حداکثر گام یعنی 5 گام تولید می نماید.

تمام آنچه که باید درباره ساندویچ پانل ها(پنل) بدانیم yektafelez یکتافلز

مشخصات ساندویچ پانل دیواری و سقفی

ساندویچ پانل دیواری سقفی :از سه لایه تشکیل شده است دو ورق فولادی و هسته ی میانی به عنوان عایق می باشد ورق های ساندویچ پانل ، ورق الومینیوم، ورق گالوانیزه و ورق الوزینک (ورقی است که ازالومینیوم و روی و سیلکون تشکیل شده است که دچار خوردگی وزنگ زدگی نمی شود)، این خواص موجب طول عمر بالای ورق ها می شود و عایق میانی این سازه از پلی یورتان ، پلی استایرن، پشم سنگ و پشم شیشه است که خواص همه ی این فوم های عایق ضد حریق هستند. مهمترین این فوم ها فوم پلی یورتان است که نسوز یا کندسوز بودن آن قوی تر از باقی فوم های عایق است از ورق الوزینک هم بسیار استفاده می کنند. در دو نوع خام و رنگی دربازار موجود است ورق خام گران تر از ورق رنگی کوره ای است.

انواع ساندویچ پانل

ساندویچ پانل پلی استایرن، این عایق ها از لحاظ صوتی و حرارتی نسبت به سایر ساندویچ پانل ها در درجه نسبتا پایین تری قرار داشته اما قیمت پایین و سبک وزن بود از ویژگی های بارز ساندویچ پانل های پلی استایرن بوده است. همچنین ناگفته نماند که برای عایق بندی در این نوع از ساندویچ پنل از یونولیت استفاده می شود.

ساندویچ پانل پلی یورتان، این نوع از ساندویچ پانل ها ویژگی ها و مزیت های نسبتا بیشتری نسبت به سایر را دارا می باشد که از این مزیت ها می توان به مشخصاتی مانند: عایق در برابر صوت، مقاوت بسیار بالا در برابر وزن و رطوبت، عایق حرارت و سبک وزن بودن اشاره کرد. برای عایق بندی این ساندویچ پانل ها از دو روش تولید استفاده می گردد. روش اول PIR و روش دوم PUR به همراه گاز B141 نامیده می شود.

ساندویچ پانل پشم سنگ، اصلی ترین ویژگی این نوع از پانل ها ضد حریق بودن آنها به دلیل استفاده از الیاف پشم سنگ در ایجاد عایق می باشد. نا گفته نماند که این نوع پنل از لحاظ ضد حریق بودن از سایر ساندویچ پانل های ذکر شده بالاتر و بهتر می باشد و در بیشتر مکان ها می تواند کاربرد داشته باشد.

ساندویچ پانل دیواری، ساندویچ پانل دیواری جهت پوشش دیوار می باشد و از ورق هایی که ما بین آنها فوم تزریق شده ساخته شده است.کاربرد این پنل ها در کانکس ها ،انواع سردخانه ها و در دیواره های سالن ها و یا کارخانجات صنعتی می باشد که دارای عرض ۱.۱۴ متر و ضخامت ۴ الی ۲۰ سانتیمتر است.

ساندویچ پانل سردخانه‌ای، ساندویچ پانل های سردخانه ای با ضخامتی ۸ الی ۲۰ سانتیمتری و با ترکیب پلی یورتان مابین دو لایه ورق فلزی ساخته شده است. مواد استفاده شده در این ساندویچ پنل ها (نوعی پلی یورتان)بسیار شکننده بوده و به همین خاطر است که به تنهایی قابل استفاده نمی باشد اما ساندویچ کردن این پانل ها میتوانیم به مقاومت کششی بالا دست پیدا کنیم.

ساندویچ پانل سقفی، این نوع از ساندویچ پانل ها تقریبا شبیه پانل های دیواری بوده ولی دارای ضریب حرارتی پایینی نسبت به آنها می باشد. ضخامت این پانل های نیز ۴ الی ۲۰ سانتیمتر با عرض مفید ۱.۸ متر بوده و نوع فوم تزریقی ساندویچ پانل سقفی نیز پلی یورتان می باشد. همچنین در برابر رشد گیاهان و قارچ ها بسیار مقاوم است.

تمام آنچه که باید درباره ساندویچ پانل ها(پنل) بدانیم yektafelez یکتافلز

مشخصات فنی ورق های ساندویچ پانل

انتخاب یک نوع ازساندویچ پانل بستگی به شرایط نوع سازه یا ساختمان دارد که شامل دیوار های داخلی و خارجی و سقف می باشد و همچنین دمای محیط داخلی و اب و هوای منطقه مورد نظراست یکی دیگراز عوامل مهمی است که در انتخاب ساندویچ پانل باید در نظر گرفته شود.ساندویچ پانل ها منحصر به فرد هستندعملکرد حرارتی بالا، تداوم عایق،حداقل نشت هوا و از بین بردن تراکم حفره بین سازه های دیواری و سقفی را فراهم می کند،نتیجه استفاده از این سازه ساختمانی ایمن و زیبا را در اختیار ما قرار می دهد.که این فواید در محیط ها با رطوبت بالا و ساحلی برای پوشش این مناطق بسیار مفید است .ورق گالوانیزه و ورق الوزینک به صورت رولی موجود هستند که ضخامت این ورق ها میتواند:ورق الوزینک ۷۰ سانتیمتر شروع می شود تا ۱۳۰ سانتی متر می باشد ، ورق الومینیوم از ۰.۲ میلیمتر تا2میلیمتر برای مصارف ساختمانی باشد.ضخامت پانل ها از ۴ ،۶ ،۸ سانتی متر برای ساندویچ پانل دیواری و برای ساندویچ پانل سردخانه ایی از ۱۰ ،۱۲،۵ ،۱۵ ،۱۸ ،۲۰ سانتی متر وساندویچ پانل سقفی عرض ۱.۰۸ متر که مفید آن ۱.۰۱ متراست و طول تمام این ساندویچ پانل ها از ۱ متر تا ۱۲ متر به دلخواه تقاضا کننده است.

تمام آنچه که باید درباره ساندویچ پانل ها(پنل) بدانیم yektafelez یکتافلز

مزایا و ویژگی های ساندویچ پانل

این محصولات دارای ویژگی هایی ازجمله وزن سبک بین ۱۲ تا ۳۰ کیلوگرم برمترمربع است که در نتیجه می توان فوندامنت و سازه را به همین نسبت سبک در نظر گرفت.

سرعت حمل ونقل و سهولت نصب ساندویچ پانل در ارتفاع.

مقاومت زیاد در برابر نیروهای برشی ناشی از زلزله

عایق در برابرسرما وگرما، رطوبت وصدا

دستیابی به فضای مفید بیشتر به علت ضخامت ناچیز دیوار های پانل ساندویچی.

صرفه جویی در هزینه پی سازی اسکلت ساختمانهای بلند به دلیل وزن اندک سقف و دیوار از ساندویچ پنل .

صرفه جویی در هزینه های سرمایش وگرمایش ساختمان به دلیل جلو گیری از تبادل سرما و گرما ودر نتیجه صرف انرژی کمتر.

عبوردادن لوله های آب و فاضلاب و کابل های برق و تلفن به سادگی از زیر شبکه های پانل ها، زیبایی محصول وتنوع رنگ.

سهولت پاکیزگی و نگهداری ،مناسب برای دیوار نما، سقف های نما،دیوارهای میانی،بهداشتی وقابل شستشو.

سهولت در تغییر وتعویض پانل ،تنوع وزیبایی در طرح ورنگ.

مقاوم در برابر زلزله بواسطه جذب انرژی دیوار برشی و وزن سبک انبساط وانقباض بسیار پایین.

حمل ونقل و نصب سریع وآسان عایق حرارتی ورطوبتی،صوتی.

سهولت در اجرا تاسیسات مناسب برای تمام اقلیم ها ضد قارچ کپک و پوسیدگی

شرکت یکتا فلز خاورمیانه، تامین کننده انواع ورق های گرم(سیاه)، ورق های سرد(روغنی)، گالوانیزه رنگی می باشد، جهت استعلام قیمت با شماره   ۷۵۲۱۴-۰۲۱  تماس حاصل فرمایید.

پاسداران شمالی، پایین تر از چهارراه فرمانیه، کوچه نارنجستان چهارم، برج آرتمیس، طبقه ۱۰، واحد ۳