یکتافلز yektafelez
یکتافلز

خرید، فروش، تولید و توزیع آهن آلات

دامپا چیست و چه کاربردهایی دارد

دسته بندی شده درمقالات

به ورق هایی که از جنس ورق سفید، گالوانیزه و آلومنیوم می باشند و به منظور محافظت از سازه ها در برابر آب باد خاک و نور خورشید استفاده می شوند دامپا(لمبه) می گویند. ضخامت این ورق ها از ۰.۴۰ تا ۱.۲۵ میلی‌متر می باشد.

دامپا به دو صورت سنتی و صنعتی تولید می شود:

روش سنتی: در این روش به وسیله دستگاه فشار شکن (press brake) به ورق فشار وارد نموده و طرح دلخواه و مدنظر را تولید می نماییم، در این روش تنها قادر خواهیم بود حداکثر ۳ متر ورق دامپا تولید کنیم، همچنین از طرفی نیروی کار نیز به تعداد نفرات بالایی جهت تولید احتیاج داریم، درنتیجه مدت زمان طولانی را نیز باید صرف تولید دامپا ( لمبه) به روش سنتی نماییم.

روش صنعتی: در این روش به وسیله دستگاه خم و فشار بر ورق ها فشار وارد می نماییم و برخلاف روش سنتی هیچ محدودیتی از نظر ابعاد نداریم، مدت زمان کمتری جهت تولید دامپا صرف می شود و همچنین به دلیل اینکه کار با دستگاه اتوماتیک صورت می گیرد به نیروی کار کمتری نیاز است، از نظر پرتی و ضایعات نیز نسبت به روش سنتی می توان گفت در این روش نزدیک به صفر می باشد.

کاربرد و انواع آن

در واقع دامپا ها پوششی برای سقف های کاذب هستند برای زیبایی بیشتر فضای داخلی و همچنین فضای خارجی مانند شیروانی ها، سقف های ویلایی، آلاچیق. دامپا در مدارس، دانشگاه ها، استخر ها، بانک ها، هتل ها و فروشگاه ها نیز کاربرد بسیاری دارند و از جمله موارد استفاده آنها بصورت عایق صدا، نور و رطوبت نیز می توان اشاره کرد.

این ورق ها به دو صورت ساده و مشبک(سوراخ دار) تولید می شود:

سقف های دامپا ساده: عرض این سقف ها در دو مدل ۱۰ و ۲۰ سانتی‌متری با طول حداکثر ۶ متر می باشد.

سقف های دامپا مشبک: این نوع سقف ها از جنس الومینیوم بوده که هر سوراخ آن ۱ یا ۲ میلی متر می باشد، پشت این ورق های مشبک بوسیله یک پوشش نمدی یا کاغذ سیاه رنگ پوشانده شده که هم جلوه زیبایی می دهد و هم به نوعی عایق صدا می باشد.مزایای ورق های دامپا

  • قابلیت رنگ آمیزی
  • کیفیت بالا در ساخت و دارا بودن عمر طولانی
  • در صورت بروز ایراد و خرابی به راحتی تعویض یا تعمیر می شوند.
  • قابلیت شستشو
  • نصب سریع و اسان
  • مقاوم دربرابر حریق و زلزله
  • از نظر اقتصادی به صرفه است

جهت اطلاع از قیمت ورق های فولادی سرد و گرم، گالوانیزه و رنگی با شماره ۷۵۲۱۴-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

پاسداران شمالی، پایین تر از چهارراه فرمانیه، کوچه نارنجستان چهارم، برج آرتمیس، طبقه ۱۰، واحد ۳