یکتافلز yektafelez
یکتافلز

خرید، فروش، تولید و توزیع آهن آلات

چهار پهلوی فولادی

دسته بندی شده درمقالات

نوعی پروفیل باز چهارپهلو می باشد که با توجه به استفاده روز افزون از این سطح مقطع فولادی در صنایع گوناگون و در ابعاد مختلف استفاده می گردد. در ساخت چهار پهلو فولادی معمولاً از فولادهای ST44 و ST52 استفاده می‌شود، همچنین می‌توان چهارپهلو با فولاد ST37 را به‌ صورت سفارشی در بازار تهیه کرد. چهارپهلوهای فولادی و آهنی انواع و اقسام مختلفی دارند و آن‌ها را می‌توان از چند لحاظ تقسیم ‌بندی کرد که هرکدام کاربرد و مصرف خاص خود را در صنعت دارد.

یکی از تقسیم‌ بندی‌هایی که می‌توان برای چهارپهلوها درنظر گرفت روش تولیدشان است. دو روش از مهم‌ترین روش‌های تولید آن‌ها، نورد سرد و گرم است که هرکدام خصوصیات خاص خود را دارد.

ازلحاظ نوع متریال مصرفی در تولید چهارپهلوها هم تقسیماتی وجود دارد که به انواع فولادی و سایر فلزات تقسیم می شوند. در این تقسیم بندی ها، هرکدام از موارد ذکر شده خصوصیات متفاوتی دارند و بسته به نوع کاربرد هایشان تولید می‌شوند.


چهار پهلوی فولادی yektafelez یکتافلز


انواع چهارپهلو از نظر فرآیند ساخت

چهارپهلوی نورد گرم، در تولید چهارپهلوی نورد گرم، ابتدا شمش خام را تا رسیدن به دمای لازم گرم می‌کنند و در مرحله‌ی بعد با رد شدن از میان نورد، به آن شکل می‌دهند. این نوع چهارپهلو در سایزهای۵ * ۵ تا ۳۰۰ * ۳۰۰ میلی‌متر تولید می‌شوند. کیفیت ظاهری این محصول بالا نیست و کاربردهایی نظیر استفاده در ساخت یراق‌های فولادی، گل‌نرده و پیچ و مهره، دارد.

چهارپهلوی نورد سرد، در تولید چهارپهلوها به روش نورد سرد، شمش خام بدون اینکه گرم شود با قرار گرفتن و حرکت در میان غلتک‌های نورد، به فرم چهارپهلو با هر سایز و اندازه‌ای که مدنظر باشد درمی‌آید. کیفیت این چهارپلو نسبت به چهار پهلو نورد گرم بالاتر است در نتیجه موارد کاربرد این مقطع برای مصارف با کیفیت بالا مانند قالب سازی و تراشکاری می باشد.

چهارپهلوی تلرانسی، در تولید این نوع چهارپهلو دقت بالایی خرج می‌شود به‌طوری‌که محصول نهایی دارای کمترین میزان تلرانس بوده و از سطحی کاملاً یکنواخت و صیقلی برخوردار است. چهارپهلوهای تلورانسی در سایزهای ۲*۲ تا ۹۰*۹۰ میلی‌متر تولید می‌شوند و کاربرد آن‌ها در مواردی است که ظرافت و دقت بالایی می‌طلبد. به‌طور مثال در ساخت قفل از این نوع چهارپهلو استفاده می‌شود.


چهار پهلوی فولادی yektafelez یکتافلز


مهم‌ترین چهارپهلوهای فولادی St44 ,St52 ,Mo40 ,Ck45 است.

مهمترین چهارپهلوهای غیرفولادی چهارپهلو مس برلیوم، چهارپهلو فسفر برنز، چهارپهلو برنج.

کاربرد چهار پهلوی فولادی

چهارپهلوهای فولادی در صنایع مختلفی کاربرد دارند که از مهمترین آن ها می توان به صنایع ریل سازی، شاسی ماشین آلات، صنایع ساختمانی و عمرانی، جرثقیل ها، نگهدارنده تیغه های برش و ریل ها اشاره کرد. چهارپهلوها با ضخامت ۸ تا ۲۰۰mm تولید و عرض می شوند. دیگر چهارپهلوهای پرمصرف عبارتند از چهارپهلو ترانس، چهارپهلو فابریکی، چهارپهلو ماشینکاری و چهارپهلوهای پولیش شده.


شرکت یکتا فلز خاورمیانه، تامین کننده انواع ورق های گرم(سیاه)، ورق های سرد(روغنی)، گالوانیزه رنگی می باشد، جهت استعلام قیمت با شماره   ۷۵۲۱۴-۰۲۱  تماس حاصل فرمایید.

پاسداران شمالی، پایین تر از چهارراه فرمانیه، کوچه نارنجستان چهارم، برج آرتمیس، طبقه ۱۰، واحد ۳

cart yektafelez
لیست سفارش
افزودن محصول