یکتافلز yektafelez
یکتافلز

خرید، فروش، تولید و توزیع آهن آلات

ورق آبرو

دسته بندی شده درمقالات

به کانال های پیش ساخته از جنس گالوانیزه به منظور هدایت آب باران یا برف، ورق آبرو یا گاتر (Gutter) می گویند. این کانال‌ نقش مهمی در کنترل و هدایت آب های ناشی از بارش باران یا آب شدن برف ها دارند و از عمده مصارف آن می توان به سوله ها، سقف های شیروانی و استخرها نام برد، ورق های آبرو در مناطقی که بارش باران زیاد است، نقش تعیین کننده ای دارند زیرا درصورت عدم تعبیه و در نظر نگرفتن آن امکان آسیب و خسارات بسیار محتمل می باشد.

از جمله کاربردهای ورق های آبرو استفاده از آنها در سطح خیابان ها به جهت زیبایی و نظافت است. دور استخر، دور جکوزی، پارکینگ، رمپ، سوله، آزمایشگاه ها، محیط های درمانی، فضاهای تاسیساتی، مراکز صنعتی و تولیدی، تراس و بام از دیگر موارد مصرف ورق های طرح آبرو می باشند.

آبرو ورق گالوانیزه

عموما جنس ورق های آبرو از گالوانیزه است و در بازار با ضخامت های ۰.۵۰ ، ۰.۶۰ و ۰.۷۰ میلی متر قابل دسترسی می باشند. این ضخامت ها را میتوان به صورت هلالی و یا قوسی نورد شده پیاده سازی نمود.

در صورتی که برای انجام کارهای مختلف به ورق های آبرو گالوانیزه با ضخامتی بیش از ۰.۷۰ میلی متر احتیاج باشد، باید به موارد دیگری نیز توجه داشت. باید در این زمینه به فاصله پرلین های سازه دقت شود تا بتوان با رعایت درصد شیب مناسب این ورق ها را در کارگاه های برش و خمکاری به صورت چهار گوش ساخت.

به طور کلی استفاده از ورق های طرح آبرو با توجه به اقلیم و شرایط هر محیط، ضخامت و ابعاد گوناگونی را شامل می شود.


ورق آبرو  yektafelez یکتافلز


انواع آبرو گالوانیزه

آبرو لندنی (دایره فرم)، این نوع از آبرو در فلاشینگ سازه های قوسی و هلالی شکل کاربرد دارد که عموما ضخامت ورق ها ۰.۵۰ میلی متر می باشد.

آبرو فیتیله ای (سوئدی یا مخفی)، این ورق ها با طول ۲ متر و عرض ۵۰ سانتی متر قابل تولید می باشند و ضخامتی ما بین ۰.۴۰ الی ۰.۵۰ میلی متر دارند. 

آبرو جعبه ای (چهارگوش)، ورق های آبرو جعبه ای عموما دارای ضخامتی مابین ۰.۸۰ الی ۱ میلی متر می باشند و سایز کف این ورق ها ۱۰، ۱۲و ۱۵ سانتی متر می باشد.


شرکت یکتا فلز خاورمیانه، تامین کننده انواع ورق های گرم(سیاه)، ورق های سرد(روغنی)، گالوانیزه رنگی می باشد، جهت استعلام قیمت با شماره   ۷۵۲۱۴-۰۲۱  تماس حاصل فرمایید.

پاسداران شمالی، پایین تر از چهارراه فرمانیه، کوچه نارنجستان چهارم، برج آرتمیس، طبقه ۱۰، واحد ۳