یکتافلز yektafelez
یکتافلز

خرید، فروش، تولید و توزیع آهن آلات

سینی کابل ساخته شده با ورق گالوانیزه

دسته بندی شده درمقالات

امروزه سینی های کابل بخش ضروری از ساخت و ساز صنعتی، مسکونی و تجاری می باشد، که با راه حل های سریع، اقتصادی و انعطاف پذیر برای حل مشکل نگهداری کابلهای تاسیساتی استفاده می شوند. سینی کابل یا "Cable tray" قطعات محافظی که از جنس ورق گالوانیزه ، ورق استیل یا pvc به منظور محافظت کابل های برق، مخابرات، شبکه در برابر رطوبت، حیوانات موزی، دور از دسترس بودن و آرایش و نظم در مسیر دهی به کابل ها کاربرد دارد. استفاده از این سازه یکی از راحت ترین و ارزان ترین نگهداری کابل های با حجم بالا است که می تواند تا ۸۵ درصد هزینه کلی نگهداری کابل را کاهش دهد. این سینی ها به دلیل داشتن منافذ متعدد این امکان را می دهد که تجهیزات دیگری مانند نورهای پرژکتور، نقطه ای، اکسس پوینت های اینترنت و لامپ های فلورسنت را به آن متصل کنیم. کابل‌ها باید در تمام طول مسیر از درون سینی کابل عبور کنند که این شامل حرکت‌های عمودی نیز می‌شود.

سینی های کابل، با توجه به عرض دارای یکسری نگهدارنده نیز می باشند؛ این سینی ها دارای ارتفاع لبه های کناری ۳۰، ۴۰ و ۵۰ میلی متر می باشند. این لبه ها جهت افزایش مقاومت و تحمل بار بیشتر تعبیه می گردند.

برحسب نیاز از ورق گالوانیزه یا با ضخامت ۰٫۸ ، ۰٫۹، ۱ ، ۱٫۲۵، ۱٫۵، ۱٫۷۵، ۲ و ۲٫۵ میلیمتر و به طول ۲ متری ساخته می شوند. تعداد خم ها میتواند ۲، ۴ و یا ۶ باشد که افزایش این خم ها سبب تحمل بار بیشتر می شود. سینی کابل و نردبان کابل به همراه اتصالات و ملحقات آن مطابق با استانداردهای IEC-ISO-BS-AWS-ASTM ساخته می شوند.


سینی کابل ورق گالوانیزه فابریک

این نوع سینی کابل از معمول ترین های نوع استفاده است که در ارتفاع حداقل ۲ متر تا سطح زمین نصب می گردد، این نوع سینی ها بوسیله آویز از سقف آویزان و یا بوسیله پایه های به دیوار یا ستون های سازه متصل می شوند.

سینی های ورق گالوانیزه نورد شده با سوراخ در سوله‌ها، ساختمان های مسکونی، فروشگاه ها و برای نگهداری کابل های تا ۱۰۰۰ وات استفاده می شود. سوراخ های تعبیه شده برای اتصال سینی های دیگر نیز استفاده می شود.

اکثر سیستم های سینی کابلی از یک فلز مقاوم در برابر خوردگی ( فولاد کم کربن، فولاد ضدزنگ یا آلومینیوم) و یا از فلز با یک پوشش مقاوم ( روی یا اپوکسی ) ساخته می شوند. انتخاب نوع جنس برای استفاده بسته به محیط نصب ( از لحاظ خوردگی و ملاحظات نگهداری و هزینه) متفاوت می باشد.

سینی کابل ورق گالوانیزه رنگی پودری استاتیک که توسط رنگ با غلظت بالا پوشش داده شده است و دارای مقاومت در مقابل رطوبت، حرارت و اشعه UV خورشید می‌باشد.

سینی کابل با ورق گالوانیزه آبکاری گرم که ضد زنگ بوده و مناسب محیط‌ های مرطوب و اسیدی می‌باشد.اندازه های مختلف سینی کابل

ساخت انواع سینی کابل گالوانیزه در عرض های ( ۱۰۰ – ۱۵۰ – ۲۰۰ – ۲۵۰ – ۳۰۰ – ۴۰۰ – ۵۰۰ – ۶۰۰ – ۷۰۰ – ۸۰۰ و… میلیمتر ) انجام می شود. از این رو با توجه به عرض سینی کابل، رابط و ساپورت یا همان نگه دارنده ساخته می شود.( تعداد ساپورت، به مقدار حجم کابل قرار گرفته در سینی کابل بستگی دارد).


استاندارد ضخامت سینی کابل

در سینی کابل های با عرض ۱۵۰ میلیمتر تا ۴۵۰ میلیمتر و ارتفاع ۴ میلیمتر، ضخامت ورق حتماً باید ۱٫۵ یا ۱٫۲۵ باشد و یا در سینی کابل های با عرض ۵۰۰ یا ۶۰۰ میلیمتر، ضخامت حتماً میبایست از ورق ۱٫۵ یا ۲ میلیمتر به بالا استفاده شود.

شرکت یکتا فلز خاورمیانه، تامین کننده انواع ورق سرد، ورق گرم، ورق گالوانیزه، ورق رنگی و انواع مقاطع فولادی می باشد، جهت اطلاعات بیشتر و دریافت قیمت با شماره ۷۵۲۱۴-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

پاسداران شمالی، پایین تر از چهارراه فرمانیه، کوچه نارنجستان چهارم، برج آرتمیس، طبقه ۱۰، واحد ۳

cart yektafelez
لیست سفارش
افزودن محصول