یکتافلز yektafelez
یکتافلز

خرید، فروش، تولید و توزیع آهن آلات

ورق فولادی ضد سایش

دسته بندی شده درمقالات

ورق ضد سایش در حالت نورد سرد تولید و دارای عمر طولانی درشرایط سخت هستند ورق های فولادی در برابر سایش و شرایط تاثیر پذیر از مواد ساینده کاربرد بسیاری دارند و در واقع از ورق های ضد سایش زمانی که قطعات بحرانی نیاز به افزایش طول عمر دارند استفاده می کنند، این ورق ها در معدن، نوار نقاله، حمل مواد و ساخت و ساز به کار گرفته می شوند.

انواع ورق های فولادی ضد سایش

ورق ضد سایش هاردوکس (Hardox)

ورق های ضد سایش ولدوکس (Weldox)

ورق های ضد سایش دورستات (Durostat)

ورق های ضد سایش کرسابرو (Creusabro)

ورق فولادی ضد سايش دیلیدار (DILLIDUR)


ورق فولادی ضد سایش yektafelez یکتافلز


ورق های هاردوکس

نوع مقاومی از ورق های ضد سایش که با سختی 400، 450، 500 و 600 برنیل(Brinell Hardness) می باشد که ورق های هاردوکس 400، 450، 500 در صنایع داخلی کاربرد فراوانی دارد. ورق های هاردوکس 400 دارای 0.3 تا0.4 درصد کربن، 0.7 درصد سلیسیم، 1.6 درصد منگنز، 1.4 درصد کروم،0.6 درصد مولیبدن، 1.5 درصد نیکل و مقادیر ناچیزی فسفر، گوگرد و بور می باشد.

در هاردوکس 400 عناصر Mo، Cr، C و Ni با توجه به ضخامت تغییر می کند. از ویژگی های ورق های ضد سایش می توان ماشین کاری، شکل دهی، و جوشکاری یاد کرد.

سختی برینل (Brinell hardness) یکی از معیارهای سختی است که بر اساس مقاومت مواد در برابر فرورونده ی کروی شکل از جنس فولاد یا کاربید تنگستن سختی آنها را تعیین می‌کند. این روش در سال ۱۹۰۰ توسط مهندس سوئدی “یوهان آگوست برینل” پیشنهاد شد.

ورق ضد سایش دورستات

ورق های فولادی ضد سایش دورستات محصول شرکت وستالپاین اتریش است. دورستات تنها ورق ضد سایش تولید شده از طریق فرایند سخت شدن(کوئنچ) مستقیم (Direct Hardening ”DQ”-Online) می­ باشد.

این ورق در گریدهای سختی مختلفی از ۴۰۰ تا ۶۰۰ برینل تولید می ­شود. ریز ساخت خاص این فولاد باعث افزایش مقاومت در برابر سایش و قابلیت ماشینکاری آن نسبت به سایر فولادهای ضد سایش می ­گردد.

همچنین ترکیب شیمیایی این فولاد موجب افزایش قابلیت جوشکاری آن نسبت به فولادهای با سختی برابر شده است به طوری ‌که در ضخامت‌های کم نیازی به پیش گرم قبل از جوشکاری ندارد.

سطح عاری از عیب فولاد ضد سایش دورستات، این فولاد را بر خلاف فولادهای ضد سایش تولید شده توسط روش سخت شدن غیر مستقیم ( Reaustenising Hardening ”RQ”- Offline) ، بی نیاز از ترمیم سطحی و رنگ آمیزی پس از تولید می­ کند. سختی بالا و مقاومت به سایش فولادهای دورستات نیز منجر به افزایش عمر محصول و کاهش وزن سازه یا دستگاه می گردد. همچنین فولادهای ضد سایش دورستات دارای سطحی با کیفیتی عالی بوده و از جوش پذیری مناسبی برخوردارند.

دورستات کاربردهای متنوعی در صنایع معدنی ، فولادسازی ، ماشین سازی ، تولید سیمان ، ادوات کشاورزی ، لایروبها و … دارد. به علت سختی و مقاومت سایشی بالای فولاد دورستات ، استفاده از آن موجب افزایش عمر قطعات تحت سایش و در نتیجه کاهش قابل توجه هزینه ­های تعمیر و نگهداری می ­گردد.


ورق فولادی ضد سایش yektafelez یکتافلز


ورق فولادی ضد سايش دیلیدور(DILLIDUR)

در حال حاضر در کمتر صنعتي همانند صنايع فولاد سازی، معادن سنگ، فلزات و سیمان، سایش و فرسایش هزینه بر و مشکل ساز است.

خطوط انتقال مواد ، شوتها ، سيلوها ، تيغه های برش ، فن ها ، دامپ تراک ها ، شاول ها و باکت ها ، تجهيزاتی هستند که می بايست بيشترين ميزان مقاومت به سايش و فرسايش در طول زمان را از خود نشان دهند.

همين امر نياز به آلياژی با کيفيت، مقاوم و مناسب جهت استفاده دراين صنايع را طلب مينمايد. دراين راستا ورق ضد سايش DILLIDUR در گريدهای متنوع جهت مصرف درشرايط گوناگون عرضه شده است . تصميم اينکه چه نوع ورق ضد سايش در چه ضخامت و چه گريدی در سيستم سايشي شما بازدهي مناسبی را خواهد داشت تابع عوامل مختلفي است.

در حالت کلی يک سيستم سايشی ( TRIBOLOGICAL SYSTEM ) شامل چهار جزء اصلي ( بر اساس استاندارد DIN50320 ) و به شرح ذيل مي باشد:

ACTIVE BODY

که در يک سيستم عمدتاً شامل مواد ساينده ميشود .اعم از سنگ ، خاک ، ماسه ، سيليس.

PASSIVE BODY

قسمتی از سيستم سايشی که با مواد ساينده درگير است.

ACCOMPANYING SECONDARY

شامل ماده بينابين (که ميتواند آب ،روغن ، اسيد ، هوا يا ساير مواد باشد) دو قسمت ACTIVE BODY و PASSIVE BODY مي باشد.

(AMBIENT MEDIUM (ENVIRONMENT

فاکتورهای محيطي ( رطوبت ، نمک ، خشکي هوا ، دما و…) که سيستم سايشی در آن عمل مي کند.


ورق های ضد سایش کرسابرو (Creusabro)

یک فولاد مقاوم در برابر سایش می باشد، که 50٪ بالاتر از فولاد معمولی که با قابلیت جوش پذیری فوق العاده و کارایی بسیار قابل قبول همراه است. به جای تکیه بر انحصاری در یک سطح سختی بالا، خواص Creusabro به عنوان ترکیبی از محتوای آلیاژهای غنی شده (کروم، نیکل، مولیبدن و تیتانیوم) و روش های خاص حرارتی بهبود می یابند.

سختی متوسط ​​Creusabro در شرایط تحویل، عملیات پردازش مانند برش، ماشینکاری و تشکیل ساده تر و به مراتب بهتر از فولادهای آبکاری شده معمولی است. هنگامی که فولاد پوشیده شده از روکش سخت تحت فشار و سایش با سخره و سنگ قرار میگیرد قابلیت کششی آن 70 مرتبه افزایش می بیابد ایده آل برای کار در معادن، صنایع سیمان و فولاد، کارهای عمومی و ماشین آلات کشاورزی است. 

در نتیجه، با توجه به مقاومت این فولاد در برابر سایش باعث صرفه جویی در هزینه و همچنین تعمیر و نگهداری می شود و برای تمام حالات ضربه، کشش، محیط های خشک و مرطوب و دمای بالای 350 تا 450 سانتی‌گراد مناسب است.


ورق فولادی ضد سایش yektafelez یکتافلز


ورق های ضد سایش ولدوکس (Weldox)

Weldox  نام تجاری فولاد گالوانیزه از نوع SSAB است. این فولاد با مقاومت بالا آلیاژ کم فولادی است که برای استفاده در صنعت خودرو و مهندسی طراحی شده است. فولاد ساختاری فوق العاده با استحکام بالا (از 700MPa) ، دارای خلوص بالا، حتی ویژگی های مکانیکی است.

این فولاد با مقاومت بالا دارای قابلیت فرمول عالی و قابلیت جوش پذیری خوب است، به این معنی که می تواند فرآیندهای مختلف تولید را تحت تاثیر قرار دهد. با توجه به ظرفیت گسترده ما در برش، پرس، ماشینکاری و ساخت، محیطی به مساحت 300هزار متر مربع را پوشش دهد.

این ورق دارای انواع مختلفی است از ولدوکس 700 تا ولدوکس 1300 واز ضخامت 4 تا 1400 میلی‌متر در ابعاد 12متر طول و 33/2 متر عرض وجود دارد.

شرکت یکتا فلز خاورمیانه، تامین کننده انواع ورق های گرم(سیاه)، ورق های سرد(روغنی)، گالوانیزه رنگی می باشد، جهت استعلام قیمت با شماره   ۷۵۲۱۴-۰۲۱  تماس حاصل فرمایید.

پاسداران شمالی، پایین تر از چهارراه فرمانیه، کوچه نارنجستان چهارم، برج آرتمیس، طبقه ۱۰، واحد ۳

cart yektafelez
لیست سفارش
افزودن محصول